Artık İspanyolca konuşamayacak

Nancy MacKenzie, Simpsonlar’ın annesi Marge Simpson’un Latince sesiydi ve 81 yaşındaydı. Ölüm haberini arkadaşları sosyal medyadan duyurdu. Latin Amerika için Lisa Simpson’ı seslendiren Patricia Acevedo’nun paylaştığı Instagram gönderisinde “Simpson çocukları (Lisa ve Bart), sevgili annemiz Marge Simpson’ın (Nancy MacKenzie) ölümünü derin bir üzüntüyle duyuruyorlar.” huzur içinde asla unutulmayacaksın.


Gönderiye, Simpsonlar’ın Latin Amerika seslendirme kadrosunun yıllar boyunca çekilmiş fotoğraflarını içeren bir video eşlik etti. Videonun sonunda Lisa ile Marge arasındaki sahnenin başlığında “Seni sonsuza kadar özleyeceğiz sevgili anne” yazıyor.

The Simpsons’ın İspanyolca dublajını yapan stüdyo New Art Group, hayatınoı kaybeden dublaj sanatçısı anısına bir gönderi paylaştı. Facebook gönderisinin başlığında “Sesiniz mirasınızın bir parçası olacak ve öyle kalacak” yazıyordu.

Latin Amerika için Homer Simpson’ı seslendiren Humberto Vélez de merhum MacKenzie’ye saygı duruşunda bulundu:

“Birlikte saatlerce çalıştık, seyahat ettik. Bir ömür boyu… Gitmen beni çok üzüyor ama senin neşeni, özgür olmanı, hayatı dolu dolu yaşamanı kutluyorum. Beni her zaman dinlediğin, birlikte yaşadığımız sendikal soruna koşulsuz desteğin için teşekkür ederim. Kahkahalar, tartışmalar ve güvenin için teşekkür ederim. Kariyerimin en önemli projesinin temel bir parçasıydın, öylesin ve öyle kalacaksın. Sen birçok şeysin. Sen benim karımsın Marge.”

NANCY MACKENZIE KİMDİR

MacKenzie, Peru’nun Lima kentinde doğdu ve Meksika’da seslendirme sanatçısı olarak kariyer yaptı. MacKenzie, The Simpsons’ta Marge’ı seslendirmenin yanı sıra Disney’in kötü adamı Cruella de Vil’e, The Thirteen Ghosts of Scooby-Do’da Daphne’ye ve Sailor Moon Cosmos’ta Sailor Galaxia’ya da ses verdi. Ayrıca Bette Midler, Diane Keaton, Sigourney Weaver ve Judi Dench gibi birçok ünlü aktrisin dublajını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir