iQOO 13: 2K ekran ve Snapdragon 8 Gen 4 işlemciyle geliyor

iQOO 13 serisi akıllı telefonlar hakkında yeni bilgiler sızmaya devam ediyor. Bu serinin, iQOO 13 ve iQOO 13 Pro olmak üzere iki modelden oluşması bekleniyordu. Ancak, son paylaşımlar Pro modelinin piyasaya çıkmayabileceğini işaret ediyor.

Digital Chat Station (DCS) adlı bir kaynak, Weibo’da yaptığı son paylaşımda iQOO 13 serisinin temel özelliklerinden bahsetti. Snapdragon 8 Gen 4 yonga setiyle güçlendirilecek olan yeni bir iQOO amiral gemisinin detaylarını açıkladı. Büyük olasılıkla, bu cihaz iQOO 13 olacak. Daha önceki sızıntılar, iQOO 13’ün ekranının 1.5K çözünürlük sunacağını öne sürerken, iQOO 13 Pro modelinin ise 2K çözünürlük sunacağı iddia ediliyordu. Ancak, son sızıntıya göre iQOO 13, 2K çözünürlük sunan düz bir OLED panel ve IP68 sertifikalı bir kasaya sahip olacak. Ekranın ayrıca ultrasonik parmak izi okuyucusuyla entegre olacağı belirtiliyor.

DCS’ye iQOO 13 ve 13 Pro modelleri hakkında mı konuştuğu sorulduğunda, yukarıda belirtilen özelliklerin uygulanması halinde Pro modelinin kesinlikle piyasaya çıkmayacağını belirtti. Hatırlanacağı üzere, önceki Pro modelleri (iQOO 12 Pro, 11 Pro, 10 Pro vb.) Çin dışında piyasaya sürülmemişti. Görünüşe göre, iQOO 13 Pro modeli bu kez Çin’de bile piyasaya sürülmeyebilir.

Diğer özellikler arasında, iQOO 13’ün 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar depolama sunacağı, ayrıca 6,000mAh bataryaya sahip olacağı ve 120W hızlı şarj desteği ile geleceği belirtiliyor. iQOO 13’ün bu yıl Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir